Hoşgeldiniz.
Evden eve nakliyat platformuna üye olmak, firma eklemek, teklif istemek ücretsizdir.

teklif-isteteklif-iste
yazici

TRAFİK GÜVENLİĞİ

Bilindiği üzere, UND * Mayıs **** tarihinde Ankara’da düzenlenen Karayolu Trafik Sempozyumunda, UND daTrafik Güvenliği **** dahil olduğu, platform ortaklarından iş dünyasının firma temsilcileri, trafik kurallarına bireysel ve kurumsal olarak riayet edeceklerine ve bunun oto-kontrolünü sağlayacaklarına dair hazırlanan “Trafik Güvenliği Platformu Deklarasyonu”nu imzalamış ve “Trafikte Sorumluluk Hareketine” katılım sağlamıştır.

Diğer taraftan, konunun yayılımını ve farkındalığını artırmak amacıyla * Temmuz **** tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğü ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile özel sektör temsilcileri ile “Trafik Güvenliği Platformu” tanıtımı gerçekleştirilmiştir.

Trafik kazalarında her yıl yaklaşık * bin insanımız hayatını kaybetmekte, tekerlekli sandalyeye ya da başkalarının yardımına muhtaç olarak yaşamını sürdürmek zorunda kalan yüzlercesiyle birlikte, her yıl *** binden fazla vatandaşımız yaralanmaktadır.

Trafik kazalarının sosyo-ekonomik maliyetinin yıllık yaklaşık ** milyar TL olduğu tahmin edilen ülkemizde, nüfus ve araç sayısı paralelinde artan ulaşım yoğunluğuna bağlı olarak kaza ve kayıpları her geçen gün artmaktadır. Eylem Planı Çerçevesinde, ülkemizin kanayan yarası olan trafik kazalarının azaltılması için, ülke genelinde seferberlik niteliğinde bir çalışmanın yürütülmesi gerekmektedir.

Bu çalışmada millet meclisi, kamu bürokrasisi, sivil toplum kuruluşları, iş dünyası ve medya ile birlikte toplumu oluşturan her kesimden kurum ve kişilere görevler düşmektedir.

Bu amaçla, geniş bir toplumsal katılımla Trafik Güvenliği Platformu kurulmuştur. Sekreterya işlemlerinin Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığınca yürütüldüğü ayrıca, Birleşmiş Milletler ve Dünya Sağlık Örgütü gibi uluslararası aktörlerinde yer aldığı Platform, trafik güvenliğine ilişkin kamuoyu ve farkındalığın oluşturulması, kamu politikalarının belirlenmesi sürecinde aktif rol alarak, karar verici ve uygulayıcılara sunacağı destekle trafik kaza ve kayıplarının azaltılmasına önemli ölçüde katkı sağlayacaktır.

Derneğimiz de bu sürece üye firmaları ile katkıda bulunmak amacıyla Trafik Güvenliği Platformuna katılım sağlamıştır


evden-eve-nakliyat
evden eve nakliyat

www.evdenevenakliyatplatformu.com

Copyright © 2013

Üye ol!

Sizde firmanızın tanıtımını yapmak ve ilanları takip etmek için hemen ücretsiz kayıt olunuz. Nakliye Platformu farkını yaşayın.

Ücretsiz üye ol.

face gplus
Google Bizi sosyal medyada takip edin...
Kurtköy Evden Eve Nakliyat